Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Naturalne płyty kamienne


Płyty z kamienia

Płyty kamienne to rodzaj kamienia naturalnego, który jest cięty na duże prostokątne kawałki. Płyty są wykorzystywane do różnych celów, w tym do podłóg, blatów i okładzin zewnętrznych. Najpopularniejszymi rodzajami płyt kamiennych są granit i marmur.

Kamienie te mają różne kolory i tekstury, dzięki czemu nadają się do różnych zastosowań. Na przykład granit jest często używany do podłóg i blatów kuchennych, ponieważ jest trwały, twardy, plamoodporny (kwas z cytryny) i niepodatny na zarysowania (np. przez nóż przy krojeniu). 

Marmur z kolei jest używany głównie jako blat wewnętrzny (oprócz blatów kuchennych). Jego charakterystyczne, mozaikowate barwy możemy ujrzeć w niejednej łazience czy holu. W przeciwieństwie do granitu, posiada więcej jasnych odcieni i charakterystycznych linii.

Cena i wymiary slabów kamiennych

Płyty kamienne to świetny sposób na dodanie wyrafinowania i elegancji do każdego domu. Są nie tylko estetyczne i ponadczasowe, ale także łatwe w utrzymaniu.

Naturalne_plyty_kamiennePłyty z kamienia naturalnego występują w wielu kształtach i rozmiarach, mogą być wykonane z różnych rodzajów kamienia. Oprócz marmuru i granitu mogą to być wapień, trawertyn, kwarcyt, czy onyks. Większość slabów z kamienia naturalnego jest dostępna w różnych rozmiarach: każda płyta ma grubość od 2 do 6 cm, z czego najbardziej popularne to 2 i 3 cm.

Maksymalna długość płyty przekracza nawet 300 cm, a szerokość to zwykle przedział 70-120 cm. Cena każdej płyty ustalana jest w zależności od wielkości slabu i rodzaju użytego kamienia. Do ceny należy doliczyć ewentualną obróbkę kamienia (pocięcie na płytki, polerownie itp.)  

Inne zastosowanie

Opcją dodania płyty z kamienia naturalnego do domu jest budowa pływającego kamiennego patio. Kroki są proste, a rezultatem jest coś, co nada naszemu domowi uroku i przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu. Wiele kamieni używanych do układania nawierzchni jest wykonanych z kamienia naturalnego. Należą do nich całe płyty, plastry cięte diamentem i przewracane mozaiki.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy