Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Jaka butelka antykolkowa?


Jakie są przyczyny pojawiania się kolki ?

Kiedy pojawia się na świecie maluszek każda mama chce jak najlepiej dla swojej pociechy. Kolki pojawiające się u najmłodszych bywają problemem zarówno dla dziecka jak i rodziców. Długi nieustający płacz, niemożność ukojenia bólu oraz jego regularne pojawianie się sprawiają, że martwisz się czy aby zrobiłaś wszystko aby temu zapobiec.

Przyczyny kolki nie są jednoznaczne. Najczęstszą przyczyną silnego bólu i wzdęć u maluszka jest gromadzenie się pęcherzyków powietrza przedostających się z żołądka do jelit. Ich kumulacja przyczynia się do pojawiania się skurczy oraz wzdęć co maluch odczuwa jako dolegliwości bólowe.

Jednym ze sposobów na ograniczenie występowania kolki u niemowląt jest używanie specjalnej butelki antykolkowej, która jest w stanie odpowietrzać pokarm co z kolei zminimalizuje przedostawanie się gazów do układu pokarmowego dziecka.

Czy butelka antykolkowa jest dobrym sposobem na bolący brzuszek ?

Jaka_butelka_antykolkowaJeśli u maluszka występuje już kolka każdy rodzic szuka sposobu na jej pozbycie się. Jednym z rozwiązań jest stosowanie butelki antykolkowej. Jej kształt może przyczynić się do redukcji objawów kolki takich jak gazów czy też ulewania się. Specjalny kształt smoczka sprawia, że powietrze jest odciągane przez co nie dostaje się do jelit w dużej ilości.

Butelka antykolkowa kształtem przypomina pierś matki przez co łatwiej jest łączyć karmienie piersią i butelką. Dodatkowo butelka idealnie nadaje się do malutkich dłoni dziecka co sprawia, że już kilkumiesięczny maluszek jest w stanie poradzić sobie z przytrzymaniem butelki.

Butelka posiadająca odpowietrzenia i otwory wentylacyjne jest w stanie zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować występujące u dziecka kolki.

Zwalczanie kolki u maluszka

Zwalczanie kolki u maluszka polega na wykonywaniu czynności, które mają na celu zapobieganie gromadzenia się gazów w układzie pokarmowym. Warto również stosować masaż brzucha czy też często układać malucha na brzuchu.

Dodatkowym wsparciem może się też okazać podawanie kropelek na kolkę czy też prebiotyków, których zadanie jest wspierać florę bakteryjną i tym samym poprawiać pracę jelit.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy