Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Oczyszczacz powietrza dla alergików


Alergie to obecnie bardzo duży problem. Funkcjonujemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, narażeni na działanie wielu szkodliwych substancji chemicznych. Przyczynia się to do występowania coraz większej ilości uczuleń i alergii. Częściową ulgę alergikowi, w mieszkaniu czy pracy może przynieść oczyszczacz powietrza dla alergików. Jak wybrać tego typu urządzenie, żeby było skuteczne i spełniało swoje zadania?

Prawidłowy wybór filtra

Oczyszczacz_powietrza_dla_alergikowZa najbardziej efektywne w usuwaniu alergenów z powietrza uchodzą filtry HEPA. Dodatkowo zaleca się aby oczyszczacz powietrza dla alergików wyposażony był w jonizator powietrza. Jonizatory są bardzo skutecznym rozwiązaniem, jeśli chodzi o skuteczną eliminację zanieczyszczeń z powietrza. Dodatkowo usuwają z niego nadmiar szkodliwych dla naszego zdrowia jonów dodatnich.

Niestety filtry HEPA nie są w 100% skuteczne. Oczyszczacz powietrza dla alergików z takim filtrem nie poradzi sobie z oparami z chemii gospodarczej czy farb, a one także często wywołują silne reakcje alergiczne. Jeśli mamy problem z alergiami właśnie na tym tle, o wiele lepiej kupić urządzenie wyposażone w filtr węglowy lub hybrydowy. Filtry hybrydowe są droższe i trudniej dostępne niż filtry HEPA, ale oczyszczacz powietrza dla alergików z takim rozwiązaniem naprawdę będzie w stanie widocznie podnieść jakość życia.

Dobór urządzenia do wielkości pomieszczenia

Każdy oczyszczacz powietrza dla alergików ma określoną wydajność. Oznacza ona ile powietrza może on efektywnie oczyścić w czasie godziny swojej pracy. Wydajność oczyszczacza jest często opisywana wielkością pomieszczenia do jakiego jest on dedykowany, co jest łatwiejsze do zrozumienia przez klientów. Często oczyszczacz powietrza dla alergików może być opisany parametrem CADR.

Wartość ta pozwala nam z kolei określić kubaturę pomieszczenia do którego dedykowane jest urządzenie. Sugeruje się, aby dla pełnej wydajność oczyszczacz powietrza dla alergików miał CADR trzy razy wyższy od powierzchni pomieszczenia, gdzie będzie pracował.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy