Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Duże zbiorniki buforowe to wiele zastosowań


Zbiorniki buforowe są urządzeniami konstrukcyjnie podobnymi do akumulatora termicznego, więc również mogą pełnić funkcję gromadzenia i przechowywania podgrzanej lub schłodzonej wody lub roztworu wody i cieczy niezamarzających. Akumulator termiczny może obsługiwać wszystkie certyfikowane ciecze na bazie glikolu propylenowego i glikolu etylenowego, a także roztwory alkoholowe. Zakres pracy wynosi od -40 do +95 stopni Celsjusza. Jednak w przypadku pracy w temperaturach krytycznych, takich jak -40, izolacja zbiornika jest wzmocniona.

Seria zbiorników buforowych jest często używana do prawidłowej pracy agregatów chłodniczych i ciężkich kotłów na paliwa stałe. Duże przyłącza kołnierzowe ułatwiają instalację w środowiskach przemysłowych. Otwór spustowy w dolnej części zbiornika umożliwia opróżnienie zbiornika w razie potrzeby. W górnej części zbiornika znajduje się otwór z gwintem wewnętrznym do montażu oprzyrządowania lub termometrów, manometrów, różnych czujników.

Zbiornik buforowy jest wykorzystywany w projektowaniu układów chłodniczych w dwóch celach:

  • Stworzyć zbiornik wyrównawczy, aby zwiększyć objętość cieczy w układzie i nadać mu większą bezwładność.
  • Aby stworzyć chłodnię, która działa jako element magazynowy i tworzy pewną rezerwę.

Zastosowanie zbiornika termicznego w instalacji klimatyzacyjnej lub chłodniczej ma następujące zalety:

  • Możliwe jest zmniejszenie wydajności układu chłodniczego o 30-40%.
  • Obniżenie kosztów kapitałowych i operacyjnych urządzeń
  • Spełnia potrzeby systemów o wysokich wymaganiach w zakresie krótkotrwałego chłodzenia
  • Zwiększa żywotność urządzeń chłodniczych i mroźnych poprzez zmniejszenie liczby uruchomień sprężarki. Jak wszyscy wiedzą, każdy dodatkowy rozruch sprężarki jest wadą dla jej żywotności.

Zbiorniki buforowe - przeznaczenie

Gromadzenie i przechowywanie płynów chłodniczych (woda, roztwory glikolu etylenowego, glikolu propylenowego, alkohole) oraz płynów do systemów grzewczych. Standardowy zakres pracy zbiornika wynosi od -10 do +95 stopni Celsjusza. Opcjonalnie możliwa jest praca w temperaturze do -40 stopni Celsjusza.

Materiał wyrobu: Stal węglowa

Zbiornik przeznaczony jest do gromadzenia zimnych płynów z różnych źródeł oraz do budowy systemów zasilania. Jego cechą wyróżniającą są duże przyłącza kołnierzowe, opcjonalnie można zamówić przyłącza gwintowane. Duży zbiornik buforowy poprawia elastyczność układu chłodniczego i stanowi separator hydrauliczny dla obiegów systemu.

Duże zbiorniki buforowe znajdziesz u producenta: http://heyk.pl/zbiorniki-buforowe/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy