Nadawcy telewizyjni w świecie zdominowanym przez Internet

Statystyczny Polak spędza przed telewizorem kilka godzin dziennie. Mimo rozwoju innych mediów, jak Internet czy telefonia, telewizje nadal zajmują wysokie miejskie w kategorii naszych ulubionych rozrywek.

Bardzo duża konkurencja, nie tylko wewnętrzna

Ze względu na dużą konkurencję, nie tylko pomiędzy sobą, ale również tą generowaną przez twórców treści internetowych nadawcy muszą podejmować coraz większy wysiłek aby przyciągnąć do siebie nowego klienta i utrzymać starego.

Duże sieci kablowe są w stosunkowo dobrej sytuacji, często bowiem poza ofertą usług telewizyjnych dostarczają też Internet czy usługi telefoniczne, mogą więc kusić klientów różnej maści pakietami. Jedno to jednak umowa zawarta z operatorem a drugie fakt czy faktycznie klient będzie oglądał telewizje do których ma dostęp. Mają do wyboru kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kanałów można być wybrednym. Dlatego nadawcy prześcigają się w ulepszaniu swojej ramówki.

Pojawiają się kanały tematyczne czy dedykowane grupom ludzi, np. dzieciom, kobietom etc. Producenci do swoich problemów zatrudniają celebrytów i pokazują coraz więcej i więcej. Na szczęście  nie wszystkie telewizje idą w tą stronę i w ofercie programowej można znaleźć również wysokiej jakości, mądre programy.

Sieci kablowe a walka o klienta

Na rynku polskim mamy całkiem sporo firm dostarczających telewizje kablową. Najwięksi operatorzy docierają nawet do małych miast czy wiosek. Sieci kablowe mają w swojej ofercie różnorodne pakiety. Najprostsze obejmują tylko podstawowe kanały, takie jak dostępne są na darmowych multipleksach.

Te bardziej rozbudowane obejmują telewizje dedykowane dla określonych grup odbiorców, np. pakiety sportowe, pakiet dla dzieci, pakiety kulinarne czy pakiety filmowe. Nadawcy są tutaj bardzo kreatywni. Sieci kablowe często łączą w swoich ofertach dostęp do telewizji z dostępem do Internetu i telefonu, dzięki czemu telewizję kablową można mieć dzisiaj w naprawdę niskiej cenie.

Pozostaje pytanie kiedy to oglądać? Niezależnie bowiem jak bardzo starają się nadawcy doba nie jest z gumy i ciężko jest nam wygospodarować czas na oglądanie, szczególnie jeśli mamy rodzinę, chcemy pozostać aktywni oraz realizować pasję.