Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Transport międzynarodowy sprzętu BHP, Chiny - Polska


Transport międzynarodowy towarów związanych z odzieżą roboczą i BHP nie ma nic wspólnego z reklamowanymi w telewizji uśmiechniętymi kierowcami. To naprawdę męcząca i ciężka fizyczna praca. Kierowca tira, który pracuje w firmie spedycyjnej wprawdzie może liczyć na dosyć wysokie zarobki ale obkupione jest to dużym stresem oraz skazaniem często tylko na siebie.

Czas pracy kierowcy

Wszystko musi odbywać się systemem godzinowym. Osiem godzin jazdy i osiem postoju. Wydruki z tachometru wykażą każdy błąd i próbę przekroczenia tego czasu. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grożą surowe kary, a nawet zwolnienie z pracy. Rozmawiając z kierowcami tirów usłyszałem wiele ciekawych anegdot i historii. Zrozumiałem że kabina ich ciężarówki to ich drugi dom.

Dbają w nich o czystość i przywiązują się do nich jak do własnego domu. Wielu z nich kocha tą pracę, i co dziwne nie może długo wysiedzieć w domu. Ciągnie ich do ruszenia w trasę. Dziwny przypadek psychologiczny lecz wytłumaczalny. Oczywiście są pozytywne jak i negatywne strony tego rodzaju pracy. Plusem jest pasja, zwiedzanie świata, ciągłe przemieszczanie się oraz dosyć dobre wynagrodzenie. Negatywów według mniej jest zdecydowanie więcej.

Rozłąka z rodziną

Długa rozłąka z rodziną, stresujące sytuacje na trasie, życie na czas, nie zawsze dogodne warunki do wykąpania się czy zjedzenia. To tylko niektóre z nich. Oczywiście duże ryzyko wypadku. Często słyszy się o przypadkach gdy ktoś zasnął za kierownicą czy się zagapił i spowodował wypadek. Kierowcy, którzy długo pracują w tym zawodzie cierpią na nadciśnienie i choroby serca. 

Jeśli chodzi o transport międzynarodowy z Chin do Polski odzieży roboczej i ochronnej to polecę Ci kilka fachowych stron internetowych, które zajmują się tematem już bardzo długo.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Import z Chin odzieży roboczej (2012-09-18)