Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Transport międzynarodowy sprzętu BHP, Chiny - Polska


Transport międzynarodowy towarów związanych z odzieżą roboczą i BHP nie ma nic wspólnego z reklamowanymi w telewizji uśmiechniętymi kierowcami. To naprawdę męcząca i ciężka fizyczna praca. Kierowca tira, który pracuje w firmie spedycyjnej wprawdzie może liczyć na dosyć wysokie zarobki ale obkupione jest to dużym stresem oraz skazaniem często tylko na siebie.

Wszystko musi odbywać się systemem godzinowym. Osiem godzin jazdy i osiem postoju. Wydruki z tachometru wykażą każdy błąd i próbę przekroczenia tego czasu. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grożą surowe kary, a nawet zwolnienie z pracy. Rozmawiając z kierowcami tirów usłyszałem wiele ciekawych anegdot i historii. Zrozumiałem że kabina ich ciężarówki to ich drugi dom.

Dbają w nich o czystość i przywiązują się do nich jak do własnego domu. Wielu z nich kocha tą pracę, i co dziwne nie może długo wysiedzieć w domu. Ciągnie ich do ruszenia w trasę. Dziwny przypadek psychologiczny lecz wytłumaczalny. Oczywiście są pozytywne jak i negatywne strony tego rodzaju pracy. Plusem jest pasja, zwiedzanie świata, ciągłe przemieszczanie się oraz dosyć dobre wynagrodzenie. Negatywów według mniej jest zdecydowanie więcej.

Długa rozłąka z rodziną, stresujące sytuacje na trasie, życie na czas, nie zawsze dogodne warunki do wykąpania się czy zjedzenia. To tylko niektóre z nich. Oczywiście duże ryzyko wypadku. Często słyszy się o przypadkach gdy ktoś zasnął za kierownicą czy się zagapił i spowodował wypadek. Kierowcy, którzy długo pracują w tym zawodzie cierpią na nadciśnienie i choroby serca. 

Jeśli chodzi o transport międzynarodowy z Chin do Polski odzieży roboczej i ochronnej to polecę Ci kilka fachowych stron internetowych, które zajmują się tematem już bardzo długo.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Import z Chin odzieży roboczej (2012-09-18)