Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Bezpieczeństwo w pracy

Bezpieczny import czy to w ogóle możliwe


W dzisiejszych czasach import towarów jest coraz trudniejszy dla polskich przedsiębiorców. Jest to spowodowane tym, że na rynkach zagranicznych z roku na rok powstaje wiele tak zwanych fikcyjnych firm, które żerują na zaufaniu ludzi i oszukują przedsiębiorców, którzy skuszeni wizją pokaźnego zysku zdecydują się korzystać z podejrzanych ofert.

Czy możliwy jest bezpieczny import towarów?

Bezpieczny import towarów wymaga bezgranicznego zaufania kontrahentów, którego obecnie nikt nie może zagwarantować. Import towarów co prawda zawsze wiąże się z ryzykiem, bo nigdy do końca nie jesteśmy pewni, czy wszystko będzie załatwione poprawnie, jednakże zanim podejmiemy współpracę z jakąkolwiek firmą to warto jest ją gruntownie sprawdzić. Sprowadzanie towarów często odbywa się z państw niedaleko położonych od granic Polski. W tym wypadku można powiedzieć o bardzo dobrej współpracy i rzetelnym podejściu obu stron do sprawy importu.

Co z importem z Chin?

Jeżeli chodzi o import z dalekich zakątków naszego globu to sprawa nie jest jednoznaczna i prosta, ponieważ właśnie stamtąd pochodzi wiele nieuczciwych firm. Pamiętamy, że decydując się na import jakichkolwiek towarów musimy dokładnie poznać naszego kontrahenta, sprawdzić jego opinie na przykład na forach internetowych, jak również dokładnie przeanalizować wszystkie dokumenty i umowy z naszym prawnikiem, tak by w jak największym stopniu zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami.

Nie można z góry zakładać, że takie coś się nam przytrafi, jednakże nie zaszkodzi się zabezpieczyć. Bezpieczny import to korzystna sprawa dla obu stron, także warto wszystko najpierw dokładnie przeanalizować i sprawdzić, żeby mieć pewność co do słuszności importu od danego kontrahenta i kraju.  

Więcej przeczytasz na: https://izntrade.com/bezpieczny-import/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy