Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Robot AGV co warto wiedzieć


We współczesnym przemyśle coraz częściej wdrażane są próby, zastępowania ludzi automatami. Dotychczas najczęściej automaty (tak zwane również w przemyśle roboty), były wykorzystywane na liniach montażowych, gdzie proste manualne czynności potrafiły od ludzi skopiować i wykonać właśnie wspomniane automaty.Wdrażanie ich w innych obszarach, było do tej pory nieco trudniejsze, głównie ze względu na niedostatecznie rozwiniętą technologię. Obecnie jednak jesteśmy świadkami bardzo dużej zmiany, która wprowadza automatyzację zakładów produkcyjnych, na niespotykany dotychczas poziom.

Czym jest robot AGV?

Wózek AGV (z angielskiego Automated Guided Vehicle) to samobieżny automatyczny pojazd. Pojazdy takie jak robot AGV są coraz częściej wykorzystywane w logistyce. Dotychczas pojazdów takich nie wykorzystywano głównie ze względu na dużo większe zagrożenie, jakie maszyna taka ze sobą niosła, samodzielnie poruszając się po zakładzie produkcyjnym.

Technologia po prostu nie była wystarczająco sprawdzona ani przetestowana, aby firmy produkcyjne masowo się nią zainteresowały. Obecnie jednak istnieje bardzo wiele przykładów pozytywnych wdrożeń tego typu pojazdów, co zachęca coraz szersze grono przedsiębiorców do inwestowania w takiej właśnie maszyny.

Czy roboty AGV są bezpieczne?

Roboty AGV są bezpieczne. Technologia dopracowana jest do takiego stopnia, że pozytywnie wdrożono i wprowadzono wózki, które nie tylko przewożą towary, ale równocześnie odpowiadają na przykład za samodzielną paletyzację również na regałach niskiego średniego oraz wysokiego składowania. Najczęściej stosowane są wózki o udźwigu od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów, ale pracują nawet takie o udźwigu kilku ton.

Największą zaletą jest oczywiście redukcja kosztów zatrudnienia ludzi na najniższych i najprostszych stanowiskach. Koszty pracy ludzi są obecnie na tyle wysokie, że zdecydowanie tańszym pomysłem jest uruchomienie robota AGV.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy