Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Kiedy wykonywane jest leczenie kanałowe?


Jest kilka wskazań co do leczenia kanałowego. Przede wszystkim na leczenie kanałowe Kraków decyduje się dentysta wtedy, gdy wystąpił bardzo poważny stan zapalny zęby i w żaden inny sposób, jak poprzez długotrwałe leczenie nie będzie można takiemu zębowi pomóc.

Kanałowe leczenie zęba

Wtedy dentysta proponuje pacjentowi, że przeprowadzi leczenie kanałowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie leczenie trwa długo i jest kosztowne. Dlatego na pewno nie jest to łatwa decyzja, aby się na to zdecydować. Jednak, jeżeli nie chce się stracić zęba, nie ma innego wyjścia. Lepiej posłuchać lekarza, poświęcić trochę czasu i pieniędzy i przystąpić do leczenia, które z dużym prawdopodobieństwem może uratować zęba. Dzięki temu pozostanie on w jamie ustnej i bez żadnych problemów będzie w niej funkcjonował.

Skuteczne leczenie zębów

Leczenie tego typu przeprowadzane jest także u pacjentów u których występuje martwica miazgi. Najczęściej pojawia się ona wtedy, gdy doszło do mechanicznego uszkodzenia zęba. Występują różne rodzaje leczenia kanałowego. Jeżeli jest ono jednak przeprowadzane po raz pierwszy, wtedy można mówić o leczeniu pierwotnym. Jeżeli natomiast leczenie na danym zębie jest przeprowadzane po raz drugi, wtedy mówi się o leczeniu wtórnym. Zazwyczaj ten rodzaj leczenia wykonuje się wtedy, jeżeli leczenie pierwotne zostało przeprowadzone w błędny sposób lub doszło do rozszczelnienia wypełnienia zęba.

Dobrego dentystę w Krakowie znajdziesz tutaj: http://stomatologiatomaszewska.com
KOMENTARZE:

Brak komentarzy