Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Robotnicy często narzekają na bóle wątroby - Co na to poradzić?


Wątroba to bardzo ważny gruczoł stanowiący część układu pokarmowego, która położona jest wewnątrzkomórkowo. Wątroba odpowiada za szereg funkcji związanych pośrednio i bezpośrednio z trawieniem. Przede wszystkim do funkcji wątroby należy szeroko pojęta synteza.

Problemy z wątrobą

Wątroba syntezuje czynniki krzepnięcia krwi, wytwarza i wydziela żółć, emulgującą tłuszcze, produkuje i magazynuje niektóre białka osocza oraz enzymy, syntezuje cholesterol. Kolejną z ważnych funkcji wątroby jest metabolizm. Przekształca ona węglowodany w łatwo przyswajalną dla organizmu glukozę, jej nadmiar w glikogen lub tłuszcze. Przekształca aminokwasy w glukozę, rozkłada zużyte erytrocyty, a puryny przekształca w kwas moczowy.

leki_na_watrobeLeki na wątrobę

Następnie wątroba także bierze odpowiedzialność za magazynowanie żelaza oraz witamin A, D, K oraz niewielkie ilości B i C, które w razie potrzeby są uwalniane. Wątroba także filtruje krew, neutralizując toksyny takie jak alkohol czy leki a toksyczny amoniak przekształca w mocznik. Jak widać prawidłowa praca wątroby jest bardzo ważna dla organizmu. Należy zatem o nią dbać i w przypadku wystąpienia dolegliwości sięgnąć po odpowiednie środki. Dostępnych jest wiele preparatów na wątrobę i wspomaganie trawienia, np. Olimp Karczoch Premium, Hepatil, Essentialiv.

Prawidłowa praca wątroby

Wspomagają one prawidłową pracę wątroby oraz pomagają w detoksykacji. W przypadku wystąpienia dolegliwości trawiennych takich jak zaparcia czy wzdęcia ratunkiem będzie Ulgix Total, lub Verdin Komplexx

KOMENTARZE:

Brak komentarzy