Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Bezpieczeństwo w pracy

Bezpieczeństwo podczas karmienia koni


Wszyscy doskonale wiemy, że każdy koń potrafi być niebezpieczny. To wielkie stworzenie gdy wpadnie w szał potrafi być naprawdę nieobliczalne, a jego uderzenie potrafi zabić człowieka na miejscu. Warto zatem umiejętnie się z nimi obchodzić. Zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa jest bardzo wskazane. Warto w tym celu użyć odpowiedniej odzieży ochronnej, która oprócz uderzenia uchroni nas przed zwykłym zabrudzeniem.

Jak dbać o konia?

Dzisiaj jednak słów kilka chciałem napisać na temat żywienia koni. Konie jak każde inne organizmy żywe w pewnym okresie swojego bytu nie są już zdolne do wykonywania swojej pracy, czy też uczestnictwa w zawodach ze względu na swój wiek. Pozostają one wtedy w tak zwanym stanie spoczynku, które pozwalają im na niewyczerpujące codzienne bytowanie. Podczas tego okresu muszą się również dobrze odżywiać, gdyż ich organizmy nie przyswajają już tak dobrze składników odżywczych co powoduje liczne problemy zdrowotne.

Specjalistyczne pasze dla koni

Dlatego stworzone zostały specjalistyczne pasze dla seniorów, które odpowiednio regulują poszczególne procesy. Najpopularniejsza i najczęściej kupowana pasza dla seniorów to FibreMix Senior. Kosztuje około osiemdziesięciu złotych za worek i jest bardzo ceniona wśród hodowców koni. Posiada ona bowiem specjalną mieszankę, która zwiększa zapotrzebowanie i różnorodne składniki pokarmowe oraz zapewnia bardzo wysoki poziom strawności składników.

Ile to kosztuje

Oprócz tego w jej skład wchodzą probiotyki, prebiotyki i specjalne drożdże, które regulują przewód pokarmowy i podtrzymują naszego seniora w dobrej kondycji i zdrowiu. Drugą co do popularności wśród konsumentów paszą dla seniorów jest Veteran Mix & Pencils. Pasza ta jest przeznaczona dla koni po szesnastym roku życia, które potrzebują nisko skrobiowej diety (czyli diety pozbawionej owsa). Pasza ta optymalnie utrzymuje kondycje ciała konia i gwarantuje jego dobre samopoczucie.

Ciekawostką jest to, że posiada ona składniki, o których każdy człowiek zabiega, a mianowicie są to wysokiej  wartości białka biologiczne i przeciwutleniacze, które hamują efekty starzenia się organizmu. Pasza ta zawiera również antyoksydanty, które dla starszego konia są niezbędne by utrzymać go w dobrym zdrowiu i witalności. Pasza ta jest w postaci musli z dodatkiem ziół co jak twierdzą hodowcy jest niesamowitym przysmakiem starszych koni. Nie zapominajmy więc o koniach seniorach i odżywiajmy je prawidłowo tak, aby odwdzięczyć się im za pracę jaką dla nas wykonywały w latach swojej najlepszej formy. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy