Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Zasady BHP przy budowie grobu


Odpowiednie zachowanie zasad bhp podczas budowy grobu to zmartwienie grabarzy. Ten artykuł jest kierowany nie tylko do nich lecz również do osób, którym zależy na dobrym wykonaniu ten przykrej, budowanej czynności. Należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć miejsce wokół grobu oraz stosować dobre narzędzia.

Jaki nagrobek wybrać na cmentarz poza miastem?

Istotne pytanie, które w dobie kiedy coraz więcej osób przeprowadza się z miasta na wieś ma ogromne znaczenie. Jaki nagrobek wybrać na cmentarz poza miastem? Co gorsza nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Warto poruszyć tutaj kilka istotnych kwestii.


Pierwsza z nich to oczywiście to co wypada. Warto wiec sprawdzić jakie inne nagrobki są obecne na danym cmentarzu i taki właśnie nagrobek postawić swojemu bliskiemu. Na pewno nie należy stawiać nagrobku w formie amerykańskiej czy niewłaściwej. Pamiętać należy, że wiele cmentarzy na szczęście nie zostało zniszczonych przez wojnę, a na pewno nie te leżące z dala od dużych aglomeracji czy działań wojsk.

Stare nagrobki

Prócz tego warto zwrócić uwagę, że mamy tam niesamowicie dużo naprawdę starych nagrobków, należy głównie o nie dbać i nie przykrywać ich uroku nowymi, ekstrawanckimi konstrukcjami, które za chwilę przestaną być modne. Nagrobki na cmentarzach mają przypominać nam o przemijaniu i naszych bliskich, natomiast z dystansem powinniśmy tutaj podchodzić do tematu obecnej mody.

Najprościej nie wpaść w jej wir wybierając nieco tańsze nagrobki o klasycznej bryle i kształtach. Nie stosować na nich wymyślnych napisów, stosować typową czcionkę jak również nie grawerować portretów, każdy wspomina zmarłego inaczej i istotne jest, aby nie przeszkadzać innym w ich wspomnieniach.

Konserwacja nagrobka

Dodatkowo nagrobki należy konserwować, nie tylko ten nasz, ale i te inne znajdujące się na cmentarzu, jest to pewna tradycja cmentarzy wiejskich, że wszyscy parafianie zrzucają się na renowację najstarszych lub najbardziej zniszczonych nagrobków, aby pamięć o nich i one same przetrwały. Warto również zwrócić uwagę na to, na czym pracują osoby kopiące grób. Często wykorzystuje się drewno. Skup starego drewna jest w stanie dostarczyć go ogromne ilości, więc ie warto za to przepłacać.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy