Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Informacje ogólne

Wiatrówki - Jakie zasady BHP zachować?


wiatrowkaBardzo popularnym rodzajem broni, która to nie wymaga pozwolenia jest na terenie naszego kraju, wiatrówka. Warto więc wiedzieć, że wiatrówki są popularnym określeniem karabinku pneumatycznego, bądź też pistoletu pneumatycznego.

Jak używać wiatrówki?

Obecnie ten rodzaj broni jest używany w strzelectwie pneumatycznym czyli sporcie olimpijskim ale także i w rekreacji. Należy pamiętać też, że przy kontakcie z wiatrówką trzeba zachować odpowiednie zasady BHP tak jak w przypadku każdej innej broni. Nie lekceważmy tego, bo wiatrówko pomimo że na śruty - również może mocno pokaleczyć i spowodować trwałe uszkodzenie ciała.

Jak działa wiatrówka?

Dodatkowo możemy bez żadnych przeciwwskazań i zakazów stosować je także w polowaniach na drobną zwierzynę. Materiałem, który napędza wiatrówki do działania jest sprężone powietrze albo też dwutlenek węgla. Dziś istnieje kilka rodzajów wiatrówek, dlatego warto wymienić: tłokowe, ze wstępnym sprężaniem powietrza, zasobnikowe, oraz zasilane.

Używając wiatrówki strzelamy śrutem, który to wykonany jest ze stopu ołowiu. Wiatrówki które to nie mają energii wylotowej śrutu większej aniżeli 17 J możemy używać bez zezwolenia oraz rejestracji. Obecnie ten rodzaj broni cieszy się popularnością w świecie sportu oraz rekreacji. Możemy spotkać się między innymi ze strzelectwem typu Field target czy Silhouette.

Dobre wiatrówki długie znajdziesz w sklepie militarnym: https://www.zbrojownia.pl/wiatrowki-dlugie-177/

KOMENTARZE:

Brak komentarzy