Artykuły o odzieży roboczej

A free web template for you, by us

Powrót do: Jak wybrać sklep z odzieżą roboczą?

Praktyczny prezent dla męża


Podczas ostatnich sobotnich zakupów mój mąż stwierdził, że w związku z generalnym remontem domu, który ostatnio kupiliśmy, musi kupić sobie ubrania robocze. Nie ma problemu, chociaż nie do końca rozumiałam dlaczego nie może pracować w starych dresach i trampkach z zeszłego sezonu? Odłożyliśmy ten zakup na jakiś czas, ale za każdym razem widziałam z jakim uwielbieniem mój małżonek ogląda te wszystkie „gadżety”, to postanowiłam zrobić mu niespodziankę i kupić cały zestaw ubrań do pracy. Ale stanęłam przed dylematem jaka jest najlepsza odzież robocza?

robocza_odziezUbrania do pracy

Zaczęłam szperać w sieci, szukać odpowiedzi na moje pytanie. Trafiłam na różne porady mniej lub bardziej praktyczne, ale muszę przyznać, że bardzo mi pomogły. Dowiedziałam się między innymi, że bardzo dobrze jest wybrać spodnie typu „ogrodniczki”. Są one bowiem o wiele wygodniejsze niż normalne spodnie z paskiem.

Materiał w odzieży roboczej

Ponadto przy doborze odzieży roboczej ważne ważny jest wybór materiału, z jakiego zostały uszyte. Materiał musi być zarazem mocny, ale także „oddychający”. Trzeba także zwrócić uwagę na długość i szerokość nogawek oraz na ilość kieszonek, uchwytów i innych możliwych zapięć zaprojektowanych w „ogrodniczkach” do pracy. Brak dużej ilości kieszonek można ewentualnie nadrobić dokupując specjalny pas, do którego można następnie wkładać , np. gwoździe lub zaczepiać małe narzędzia.

Buty robocze ze wzmocnionym czubkiem

Kolejnym bardzo ważnym elementem odzieży roboczej są odpowiednie buty. Trzeba zawsze pamiętać, że przy pracy z ciężkimi elementami, gdzie coś może spać na stopę, należy mieć odpowiednie obuwie. Takie buty mają specjalne wzmocnione czubki, ażeby nawet cegła spadająca z pewnej wysokości nie połamała lub zmiażdżyła palców u nóg pracownika.

Mój mąż nie miał w perspektywie pracy w aż tak bardzo niebezpiecznych warunkach, więc dostał ode mnie w prezencie świetne pomarańczowe spodnie „ogrodniczki”, czarno-pomarańczowy pas na narzędzia i specjalne rękawice. Jako bonus otrzymał również profesjonalna skrzynkę na narzędzia. Może ten strój nie był tani, ale zobaczyć jego radość- bezcenne.
KOMENTARZE:

2012-07-11, gość
eleganckie|super|super|super|eleganckie} wpisy}